„Архитектурата в музиката“ – пленителната фотосерия на Чарлз Брукс
Основното занимание на фотографа от Оукланд Чарлз Брукс всъщност е музиката. Той е челист, който още от дете се е посветил на красотата на звука.
През последните двадесет години е обиколил света в съставите на различни оркестри.
Бидейки силно свързан с музиката през целия си живот в него се заражда един особен интерес към вътрешната архитектура на музикалните инструменти.
„Всъщност никога не съм знаел какво се случва там вътре. Това беше област, запазена за лютиера. От време на време, когато се налагаше някой инструмент да бъде поправен, успявахме да хвърлим поглед вътре в него и преживяването беше наелектризиращо“, споделя Брукс.
В резултат на това любопитство на новозеландския музикант се ражда една необикновена, съкровена и магична фотографска серия, наречена „Архитектурата в музиката“.
В нея са включени снимки, показващи вътрешността на цигулки, китари, пиана, флейти и други струнни, духови и клавирни инструменти.
А вътрешността им, с нейните извивки и вдлъбнатини, е един наистина омагьосващ скрит свят с футуристична архитектура, която сякаш е взета от филми като „Блейд Рънър“ или „Дюн“.
Със своята фотографска серия Чарлз Брукс ни показва, че понякога промяната на гледната точка или на мащаба е достатъчна пред нас да се открият нови красоти и чудеса.
Снимките, разкриващи вътрешността на музикалните инструменти, ни показват че музиката, която така силно ни вълнува и разчувства има своя душа, свой вътрешен свят и своя светлина.