Ада Бредвелд е самоука художничка от Нидерландия. Още от детските си години тя мечтае да се занимава с рисуване. А детството й не е лесно. Родена е през 1944 г. в началото на нидерландската „гладна зима“, която страната преживява по време на окупацията си от нациска Германия. Семейството на Ада бяга от разрушения Ротердам. Животът е труден за всяко родено в годините на войната дете. А Ада намира удоволствие и успокоение в рисуването. Постоянството и упоритостта й в тази насока, носят своите плодове и днес тя е призната като запомнящ се представител на наивисткото изкуство.
След като завършва образованието си Ада работи различни неща, но никое не й носи такова удовлетворение като рисуването и скицирането. Тя използва всяка свободна минута да се самоусъвършенства в художественото изкуство.
С приятели обикаля основните музеи и галерии в Париж, Лондон, Берлин, Ню Йорк, Мадрид и Барселона, където се запознава с творчеството на различни творци, сред които и сюрреалистите. Тя споделя, че най-силно влияние са й оказали творбите на Марсел Дюшан, Салвадор Дали, Паул Клее, Анри Русо.
Ада развива свой собствен разпознаваем стил и своя тема, която е отразена в повечето й картини – внушителното присъствие на дебеличките и нежни жени, които обичат живота и красивите неща в него. Цветовете, които нидерландската художничка използва, са ярки, а картините й са едно истинско празнуване на живота.
Идеята за пищните весели жени, наслаждаващи се на хубавите и забавни аспекти от живота, тръгва от една серия комични рисунки, които художничката създава в опит да подобри настроението на майка си, която цял живот се бори с наднормено тегло.
В творбите си, Ада Бредвелд е повлияна от идеята на сюрреализма, че рисуваният обект не е представен чрез своето външно изображение, а по-скоро чрез представата и фантазията, която се заражда някъде дълбоко в съзнанието на наблюдателя.