Из уелските потайности с фотографията на Стийв Лидиард
Стийв Лидиард започва да се занимава с фотография пред 6-7 години като част от терапия за справяне с тревожността си. Той работи като IT специалист в уелска болница, но стресът там е много голям.
След като е посъветван да се разхожда повече, той започва да снима с телефона си това, което вижда наоколо.
Заниманието му допада и той си купува фото камера и по-специално фотографско оборудване, като напр. дрон. Стийв започва да взема хобито си все по-на сериозно.
Постепенно го обвързва с интереса си към историята на Уелс и така дава старт на това, с което е популярен днес: снимането на изоставени сгради, съоръжения и структури преди да са напълно заличени или от разрушение, или от поглъщането им от природата.
Той снима помещения от индустриалната ера: мелници, фабрики за вълна, а също и сгради в каменоломни.
Стийв пътува навсякъде из Уелс. Понякога е придружаван от семейството си или от приятели. А когато намери нещо интересно, изпраща го на Националния исторически музей в Кардиф.
През 2021 г. със снимката на морския фар в бурно време той печели наградата за фотография на Historic England.
Само година по-късно Стийв отново получава титлата „най-добър фотограф“ в същия конкурс, този път със снимка от отдавна изоставена и забравена фабрика за вълна някъде в Уелс.
„Страхотно е като си помислиш, че за международен фотоконкурс, печелившото място две поредни години е в Уелс“, споделя Стийв и отправя призив към любителите фотографи „Съветът ми е да правите снимки, които вие харесвате, а не такива, които си мислите че другите ще харесат.“